Diputación CS: El Club Pilotari Castelló D completa el quadre de guanyadors del II Autonòmic de Frare – Diputació de Castelló


 

Galería fotográfica

Fotografia /Galeria/2018/7/174526_103339/1_M1.jpg
Fotografia /Galeria/2018/7/174526_103339/2_M1.jpg
Fotografia /Galeria/2018/7/174526_103339/3_M1.jpg
La Plana al Dia | Diputación CS | General | 08-07-2018
El Club Pilotari Castelló D completa el quadre de guanyadors del II Autonòmic de Frare – Diputació de Castelló

La localitat de Traiguera ha acollit aquest matí de diumenge la última categoria de competició del II Autonòmic de Frare - Diputació de Castelló, la categoria recreativa en la qual s'ha imposat el Club Pilotari Castelló D, al superar en el duel decisiu al Club Pilotari Castelló C, pel resultat de 15 per 13.



Ha sigut un intens matí de pilota valenciana amb la presència d'equips de Borriol, Almassora, València, Universitat Catòlica de València, Benicarló, a més de València que han gaudit jugant a la modalitat del Frare.



Amb aquesta categoria s'ha tancat la segona edició d'un campionat que ha comptat amb la presència de 75 equips, 35 d'ells pertanyents a les cinc categories amateurs masculines, a més de 12 equips en les dos categories femenines i 28 equips en les cinc categories escolars. Fins a les localitats de Traiguera i (Barri d'Enroig) Xert s'han desplaçat un total de 131 jugadors i jugadores procedents de tota la Comunitat Valenciana.



L'entrega de trofeus de la jornada de diumenge ha estat presidida per l'alcalde de Traiguera, Javier Ferrer, i per l'alcalde de l'Ajuntament de Xert, José Rosendo Segarra. A més, dels dos consistoris locals també cal agrair la col·laboració del Club Pilotari Castelló en l'organització de l'event, així com a la Diputació de Castelló la qual és el principal patrocinador de l'esdeveniment.



El quadre de campions ha sigut el següent:

· Primera Categoria Masculina: CPV Racó de la Pilota de la Pobla de Vallbona (Pascual i Boni)

· Primera Categoria Femenina: Victòria del CPV Rafelbunyol i Paula del CPV Tavernes Blanques

· Segona Categoria Masculina: CPV Onda A (Diego Lopez i Carlos Costa)

· Segona Categoria Femenina: Carmen del Club Pilotari Castelló

· Tercera Categoria: CPV Socarrades Campanar (Xisco i Contre)

· Veterans: CPV Borriol A (José Manuel i Salva)

· Categoria Recreativa: Club Pilotari Castelló D (Xavier i Lluís)

· Juvenil: Guillem del CPV Meliana

· Cadet: Diego del CPV Almassora

· Infantil: Jordi Dura del CPV Massamagrell

· Aleví: Club Pilotari Castelló (Manel i Ferran)

· Benjamí: CPV Meliana A (Vicent i Pedro)